Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Убиство во Скопје: Почина младо момче

27-годишен скопјанец починал откако претходно бил прободен со нож, потврдуваат од МВР.

Од министерството за внатрешни работи информираат дека немилиот настан бил пријавен во 22:40 часот, кога 27 годишниот скопјанец П.Ш. прво вербално се пресметувал со 30-годишниот Н.В. од Мирковци, кој потоа му нанел повреда која била фатална за него.

– Повредениот П.Ш бил пренесен во Градската општа болница „8 Септември“, каде им подлегнал на повредите. Во 23.20 часот во с. Ново Село, скопско, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Н.В.(30) од с.Мирковци кој бил осомничен за сторенот дело – велат за Плусинфо од МВР.

Уувид на местото на извршила екипа од СВР Скопје, а по документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира...

Шутаров: Уште едно нереализирано ветување на Арсовска, нема 250 нови автобуси нема ни бесплатен јавен превоз

В+

ЦРПЦ анкета Куманово: Оливер Илиевски победник, Максим и Тони се борат за втор круг!

В+

МОН: Одборот за евалуација на високото образование е гарант за понудата на поквалитетни, атрактивни студиски програми

Vesti +

Приведен крадец од Штип

Vesti +

Шахпаска: Во Општина Бутел за една година ќе никне нова градинка која ќе згрижи 90 деца

Vesti +

Царовска во Гази Баба: Училиштата ќе бидат подготвени за прием на ученици и за непречена реализација на учебната година со која започнуваат најкрупните образовни реформи досега

Vesti +