Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Тројца работници се повредени во тешката несреќа при изградбата на новиот автопат Кичево – Охрид

На 21.09.2020 во 14.40 часот во Полициската станица Кичево, лекар од Итна медицинска помош Кичево пријавил дека во с.Душугубица, на пат во изградба Кичево-Охрид, додека извршувале работни задачи, се повредиле тројца турски државјани Е.К.(51), М.Х.(57) и К.Ѓ.. Тие биле пренесени во болницата „Свети Еразмо“ Охрид за укажување на лекарска помош.

Увид бил извршен и се работи на расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира...

Спасовски: Во септември за 5 отсто ќе се покачат платите на сите вработени во МВР

В+

(ВИДЕО) Мицкоски исвиркан на денешните протести пред Собрание

В+

Филипче: Во одделот за интензивна нега при УК за Кардиохирургија, постепено се опоравува пациентот на кој му беше трансплантирано срце во средата

В+

Спасовски од Куманово: Во недела Куманово ќе го избере Најдоброто, ќе ги казни луѓето што мислат само на својот личен и партиски интерес

В+

Лукаревска: ЕУ е стратешка цел на која треба да работиме сите заедно, партиите да се водат од државните интереси

Vesti +

Вицепремиерот Фатмир Битиќи се сретна со европратеникот Кристијан Сагарц

Vesti +