Vestiplus.mk
LIFE

Три хороскопски знаци оваа есен ќе го изговорат судбоносното „ДА“

Водолија

Последните неколку години врските на водолиите беа бурни. Конечно после многу подеми и падови сега е време за малку мир. Имено, се што е поврзано со љубовниот живот сега е потполно хармонично, без големи кризи или искри… Се е во најдобар ред. ПОради тоа што е време за следниот чекор: стапнување на лудиот камен.

Рак

Жените во знакот на Рак од мали нозе сонуваат за голема венчавка, за совршена венчавка. Оваа есен би можело да ти се остварат соништата од детството. Жените родени во знакот на Рак едноставно знаат кога партнерот е „оној вистинскиот“ и нема да размислуваат ниту секунда кога ќе треба да го кажат она судбоносно „ДА“.

Лав

Личностите во знакот на Лав моментално уживаат во совршена врска – се поврзано со љубовта конечно е совршено. Имено, конечно ја пронајдовте личноста на својот живот и време за чекор напред. Откако ова лето многу зборувавте за венчавка и брак, оваа есен ќе следува долгоочекувато прашање.

Можеби ќе ве интересира...

Актер познат по улогата во филмот School of rock загина во сообраќајна несреќа

В+

Унгарските готвачи ја знаат тајната: Направете совршени ПОЛНЕТИ ПИПЕРКИ со неколку трикови

Vesti +

Човештвото ја турка Земјата кон опасна пресвртница

Vesti +

ВНИМАВАЈТЕ СО НИВ! Овие знаци се НАЈЛОШИТЕ пријатели

Vesti +

НЕМА ДА ЗНААТ ШТО ГИ СНАЈДЕ: Неочекувано добри работи следната недела ќе им се случуваат на овие 3 хороскопски знаци!

Vesti +

ОВИЕ 4 ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ ЌЕ БИДАТ НАЈСРЕЌНИ ВО 2022 ГОДИНА: Откријте дали ѕвездите ви носат светла иднина!

Vesti +