Трагедија: Во домот пронајден мртов скопјанец
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Трагедија: Во домот пронајден мртов скопјанец

Како што објави полицијата вчера во 20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во домот во кој престојувал на ул.„Марко Цепенков“ во Скопје бил пронајден починат С.К.(56) од Скопје.

Полицијата информира дека смрт без видливи траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција, велат од МВР.

Можеби ќе ве интересира...

Короната и натаму коси: 149 нови случаи на Ковид-19, починале 4 лица

Vesti +

Ковачевски поднесе кандидатурата за претседател на СДСМ: Заедно одговорно и посветено да го вратиме единството

В+

СДСМ: Арсовска не донесе 250 нови еколошки автобуси, не воведе бесплатен превоз за скопјани

В+

СДСМ: Нема да дозволиме блокадите нарачани од Груевски да ја закочат државата

Vesti +

Заев: Отворен Балкан е заеднички стремеж кон прогрес и подобра иднина

Vesti +

СДСМ: Излезе на виделина лагата на Мицкоски, нема ново парламентарно мнозинство

Vesti +