Трагедија ја потресе Македонија: Воз удри во поло, возачот загина на лице место - МВР го објави идентитетот и деталите за настанот
Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Трагедија ја потресе Македонија: Воз удри во поло, возачот загина на лице место – МВР го објави идентитетот и деталите за настанот

Како што соопшти полицијата утрово околу 04,00 часот во СВР Битола е пријавено дека патнички воз кој сообраќал на релација Битола-Скопје, на железнички премин на улицата Трајко Николоски со улицата Леце Котески во Прилеп, во близина на железничката станица–Прилеп удрил во патничко моторно возило „поло“ со битолски регистарски ознаки, велат од МВР и додаваат дека возилото било управувано од Х.И.(76) од Крушево, кој според информациите на МВР, починал на лице место.

МВР уште додава дека врз лицето од доктор од итна медицинска помош била констатирана смрт. Увид на местото на настанот извршиле Јавен обвинител и увидна екипа од полицијата.

Можеби ќе ве интересира...

Регулаторна одлучи: Ова се новите цени на горивата

Vesti +

Дали за Мицковски е „паразитска” платата од 98.000 денари месечно што ја земал во ЕЛЕМ?

Vesti +

Реафирмирана романската поддршка за почеток на преговорите

В+

Лажни се пријавите за наводно поставени експлозивни направи во училишта во Скопје

Vesti +

Ѓорче добива нов шопинг – мол, отстранети пречките за пропаднатата зграда на „Трансмет“

В+

Никола Димитров со искрена и сесрдна поддршка за Петре во недела – Ќе гласам за него со чиста совест!

Vesti +