Трагедија! „Цел час го реанимирале, но не можеле да го спасат“ – Ненадејно почина Виктор(42)
Vestiplus.mk
+LIFE

Трагедија! „Цел час го реанимирале, но не можеле да го спасат“ – Ненадејно почина Виктор(42)

Виктор во минатото беше дел од групата „Фантазија“ со која го сними хитот „Земја пресвета“. Неофицијално, починал од мозочен удар. Како што раскажаа негови колеги, најпрвин се пожалил на болки во вратот, а потоа и во главата.

Виктор Барбутов, вокалистот на „Амајлија бенд“ починал утринава на 43-годишна возраст, откако синоќа му се слошило.

Естрадата денес се збогува со него, во неверување од лошата вест која ги дочекала утрово.

„Цел час го реанимирале, но не можеле да го спасат“- рекле колегите за медиумите.

Можеби ќе ве интересира...

Спасовски: За само три месеца запленети се над 2,2 тона марихуана со вредност од над 5 милиони евра, околу 1.2 тона психотропни супстанци за производство на амфетамин со вредност од околу 200 милиони евра, 7 килограми хероин со вредност од речиси 300.000 евра

В+

Путин остро реагирал кога Макрон му го споменал Мариупол

Vesti +

СДСМ: Економијата е стабилна и расте, странските инвестиции во ТИРЗ носат нови работни места и повисоки плати

Vesti +

Заев: Над 700 милиони евра вложивме во овој регион, во Крива Паланка победува Најдоброто со Сашко Митовски уште во првиот круг!

В+

Вонредни мерки: Ќе има карантин и построги правила за невакцинираните

В+

Серија апсења во Скопје, Прилеп, Тетово…

Vesti +