Тешко повредено дете на велосипед во сообраќајка
Vestiplus.mk
Во тренд...МАКЕДОНИЈА

Тешко повредено дете на велосипед во сообраќајка

Автомобил удри во дете на велосипед во скопското село Љубин. Според информациите на полицијата, детето со тешки повреди е пренесено во болница.

Несреќата се случила вчера во 19.20 чaсот на крстосницата од ул. „1“ и ул.„5“ во село Љубин, скопско, патничко возило „даеву“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.К.(22) од с.Љубин, удрило во велосипед управуван од малолетничка од с.Сарај, скопско.

Девојчето се здобило со тешки телесни повреди и било пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Скопје.

Можеби ќе ве интересира...

Богоев: СДСМ е вистинскиот глас на жените, политичка сила која ги менува работите во општеството

В+

Ја започна ли „Шанса за Центар“ порано кампањата спротивно на законот?

В+

Маричиќ од Брисел: Водиме социјална политика која има исти цели како европската

Vesti +

(Фото) Влатко Ѓорчев критикува дека цените на зеленчуци биле над 250 денари од килограм, но земјоделец му порача дојди во Битола да садиш пиперки, за тебе и 500 е малку

В+

216 сообраќајни прекршоци во Скопје, 77 санкции за прекршоци што ги прават пешаците

Vesti +

Акциска контрола во угостителски објекти, четири лица се приведени

Vesti +