Неколку лица се повредени во судир на два автомобили на „Пластичарска” , објавиа 24Инфо.

Во моментов полицијата врши увид. Како што објави порталот, во несреќата која се случила на булеварот „Никола Карев” учествувале две возила, а четири лица се тешко повредени.