Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Тешка сообраќајка на ,,Пластичарска” вечерва, има повредени

Неколку лица се повредени во судир на два автомобили на „Пластичарска” , објавиа 24Инфо.

Во моментов полицијата врши увид. Како што објави порталот, во несреќата која се случила на булеварот „Никола Карев” учествувале две возила, а четири лица се тешко повредени.

Повеќе од интернетот…

  • Centar.mk
  • Vestiplus.mk
  • Biznispro.com
Полицијата ќе пишува казни доколку немате зимска опрема – Каква е состојбата на патиштата?

АМСМ СЛУЖБА ЗА ПОМОШ И ИНФОРМАЦИИ известува: ЗИМСКА ОПРЕМА: Од 15.11.2022 година започната е законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба. Оваа обврска ќе трае до 15.03.2023 година. Повеќе информации може да прочитате овде. СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива... Прочитај повеќе...

Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата повторно паднаа, па сега барел нафта БРЕНТ на лондонската берза се тргува за 83,6 долари, додека WTI круд на американските берзи се тргува за 76 […] The post Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Расчистен случајот во студентскиот дом Пелагонија, кривична пријава за тешки дела против општата сигурност

Vesti +

Арифи: Пожарот се проширил со голема брзина, чекаме повеќе информации

В+

Богоев: СДСМ е вистинскиот глас на жените, политичка сила која ги менува работите во општеството

В+

Ковачевски: Министерствата добија задолжение за кратење на непродуктивните трошења

В+

174 санкционирани возачи во Скопје

Vesti +

Ковачевски од Штип: Владата на СДСМ ги обнови речиси сите патни врски во источниот регион

Vesti +