Тешка сообраќајка доцна попладнево: Излета голф во провалија, има повредени
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Тешка сообраќајка доцна попладнево: Излета голф во провалија, има повредени

На 112 во ЦУК во 17.10 стигнала пријава за сообраќајна несреќа на патот за Бродец, Скопска Црна Гора, Општина Чучер Сандево излетало возило марка „голф“ во провалија при што, според дојавата од терен, имало и повредени.

Според информациите од Секторот за операции и координација во ЦУК, имало три повредени лица кои се префрлени во болница, според природата на повредите (најверојатно во „8-ми Септември“).

Можеби ќе ве интересира...

Начинот на кој чувате пари во паричникот открива дали ќе се збогатите во животот

Vesti +

Mинистерот за внатрешни работи со QR код за комуникација со граѓаните

В+

Комшиите ги полнат резервоарите: Македонија е меѓу земјите со најевтини горива во Европа – еве колку е горивото во сите земји одделно

Vesti +

Граѓаните ќе може да добиваат поврат до 8.400 денари од лице годишно, наместо досегашните 7.200 – Мерката “Мој ДДВ” дава резултат и за граѓаните и за државата

Vesti +

Нов македонски портал Рацин.мк – За расудување на духот на времето

Vesti +

Трибина „Резултати што прават разлика“: Додека Скопје мака мачи со јавниот превоз, Струмица станува прв град на Балканот со целосно електричен јавен превоз

Vesti +