Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Тепачка во Скопје: Колешки се пресметале додека биле на работа

Вчера била пријавена тепачка во работни простории на еден објект во Центар, Скопје.

„На 09.11.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Центар, Л.И.(32) од Скопје пријавила дека околу 14.30 часот во работни простории од објект на ул.„Св. Кирил и Методиј“ била физички нападната од нејзината колешка Н.А.“, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира...

Владата одлучи за предвремена исплата на пензиите – еве на кои датуми ќе започне исплатата на пензијата зголемена за 1000 денари

Vesti +

Плоштадите на 16 милионскиот Истанбул заблескаа со новите „Грин Машинс“ од Велес

В+

Георгиевски од Охрид: Покажавме што ни значи Охрид – ја раздолжвиме општината и реализиравме проекти ветувани со децении

В+

СДСМ: Мицкоски ќе биде запаметен по тоа што ги рушеше националните позиции во однос на Бугарија

Vesti +

Тажна вест: На 49-годишна возраст почина професорката Марија Таковска

Vesti +

173 сообраќајни санкции во Скопје, 78 за брзо возење

Vesti +