заев Archives - Vestiplus.mk
Vestiplus.mk
Home » заев
+МАКЕДОНИЈА

Зоран Заев: Нека ни е честит и вечен Денот на демократијата

Vesti +
По повод денешниот ден, Денот на демократијата, Зоран Заев се обрати на неговиот фејсбук профил. Истото следи во продолжение: “Нека ни е честит и вечен...
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Новоизбраниот претседател на Владата Димитар Ковачевски ги презеде функцијата и кабинетот од досегашниот премиер Зоран Заев

Vesti +
Новоизбраниот претседател на Владата Димитар Ковачевски денеска ги презеде функцијата и кабинетот од досегашниот премиер Зоран Заев. Премиерот во заминување Зоран Заев на претседателот на...
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Заев додели 8500 признанија на здравствените работници

Vesti +
Интегрално обраќање на ПВРСМ Зоран Заев на настан по повод врачувањето на признанијата за здравствените работници: Почитуван министер за здравство др. Венко Филипче, Почитувани директори...
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Премиерот Заев доби плакета од студентите oд Универзитетот на Југоисточна Европа за поддршката и реализацијата на младинските политики

Vesti +
Премиерот Зоран Заев доби плакета во знак на благодарност за заложбите и за целокупната поддршка за студентите за реализација на младинските политики на денешната средбата...
+МАКЕДОНИЈА

Заев за „Политика“: Власта е стабилна, не ни се потребни предвремени парламентарни избори

Vesti +
Во интервју за српскиот весник „Политика“ претседателот на СДСМ Зоран Заев зборуваше за повеќе актуелни теми во пресрет на вториот круг од локалните избори. Одговарајќи...
+МАКЕДОНИЈА

Премиерот Заев и генералната секретарка на ОБСЕ, Шмид: Претседавањето на Северна Македонија со ОБСЕ во 2023 е признание за политиките на соработка и дијалог

Vesti +
Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев денеска ја прими Генералната секретарка на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) Хелга Шмид,...
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Заев: Заедно направивме многу, одберете го најдоброто за вас, за вашата општина и нашата татковина

Vesti +
Заедно направивме многу. Заедно победивме режим. Заедно минавме низ тешки мигови и премрежија. Не беше лесно да се надминат препреките и да се ослободи државата....
+Во тренд...МАКЕДОНИЈА

Заев на петгодишнината од Универзитетот „Мајка Тереза“: Образованието на јазик и писмо на секоја етничка заедница е придонес за општествена интеграција и развој на заедницата

Vesti +
Премиерот на Република Северна Македонија Зоран Заев, придружуван од првиот заменик-претседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, присуствуваше...
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Заев, Маричиќ и судијата Нанев: Нема веќе чекање по шалтери, граѓаните ќе можат да ги извадат потребните документи од судовите за неколку минути

Vesti +
Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за правда Бојан Маричиќ и претседателот на Основниот суд во Кавадарци, Лазар Нанев, денеска одржаа заедничка прес-конференција на која...
+Во тренд...МАКЕДОНИЈА

Заев: Нашата советничка листа го носи Најдоброто за Боговиње, посветени сме на рамномерен развој

Vesti +
“Нашите кандидати за советници и носителот на советничката листа, Мемет Ајредини, ве уверувам – го носат Најдоброто во Боговиње”, им порача претседателот на СДСМ Зоран...