Vestiplus.mk
Home » сдсм
+ БИЗНИС МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Пратениците да го поддржат ребалансот на Буџетот, за поголеми плати и пензии и заштеда на 200 милиони евра

Vesti +
Владата предводена од СДСМ го утврди ребалансот на Буџетот за 2022 година. Овој ребаланс е исклучително важен со оглед на тоа што со него за...
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Мицкоски да каже што договарал со бугарските здруженија

Vesti +
Христијан Мицкоски треба да излезе и да објасни што договарал со претседателите и основачите на бугарските здруженија и клубови во државата наместо секојдневно од Белата...
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Автокефалноста на МПЦ – Охридска Архиепископија е важен историски настан

Vesti +
СДСМ на сите православни верници и на сите граѓани им го честита прифаќањето на автокефалноста на Македонската православна црква – Охридска Архиепископија со уверување дека...
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Со одговорните политики, ребалансот на Буџетот е со заштеда од 200 милиони евра за поголеми плати и пензии

Vesti +
Одговорните политики на СДСМ се рефлектираат преку ребаланост на Буџетот, со кој заштедата од 200 милиони евра од непродуктивните трошоци, ќе се пренамени за ублажување...
+ МАКЕДОНИЈА

СДСМ: ДКСК да го расчисти незаконското назначување на Велковски за секретар на Град Скопје

Vesti +
ВМРО-ДПМНЕ и градоначалничката на град Скопје Данела Арсовска со назначување на Ѓоко Велковски за секретар на Град Скопје го прекршија законот, поточно член.44 од Законот...
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Со Мој ДДВ за три месеци кај граѓаните вратени осум милиони евра

Vesti +
СДСМ преку институциите што ги предводи реализира мерки кои обезбедуваат повеќе пари кај граѓаните. Само преку Мој ДДВ за првото тромесечје од оваа година кај...
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Повисоки плати и пензии со заштеди од 200 милиони евра со ребалансот на Буџетот

Vesti +
Со ребалансот на Буџетот, утврден од страна на Владата предводена од СДСМ се кратат непродуктивни трошоци во висина од 200 милиони евра, кои ќе се...
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Новите деструктивни идеи за блокада на граѓаните од страна на ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат поразени

Vesti +
Соопштение на СДСМ: Откако им пропадна деструктинвата идеја за блокирање на собранието, ВМРО-ДПМНЕ повторно ќе се договара како да ги блокира граѓаните и државата. Упорни...
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Не успеа блокадата на Собранието, СДСМ работи за граѓаните

Vesti +
Соопштение на СДСМ: Два дена им беа доволни на граѓаните да видат дека не успеа блокадата на Собранието. Пропаднаа обидите за деструкција од страна на...
+ Во тренд... МАКЕДОНИЈА

СДСМ: Неуспешна е блокадата и неиспешен е обидот на ВМРО-ДПМНЕ да ги правда деструкциите во Собранието

Vesti +
Соопштение на СДСМ: Неуспешен е обидот на ВМРО-ДПМНЕ да ги оправда деструкциите во македонското Собрание кои се на штета на граѓаните и на државата. Со...