Vestiplus.mk
Home » приведен
+ МАКЕДОНИЈА

Приведен криминалец осуден на пет ипол години затвор, предаден е на КПУ Идризово

Vesti +
На 17.05.2022 во 21.50 часот на место викано „Живкова карпа” во Куманово, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода...
+ МАКЕДОНИЈА

Приведен крадец во Виница, пронајдени одземените предмети

Vesti +
На 05.05.2022 во 17.20 часот во Виница, полициски службеници од Полициската станица Виница го лишиле од слобода И.А.(34) од Крива Паланка поради постоење основи на...
+ МАКЕДОНИЈА

Приведен крадец во Куманово, расчистени четири кражби, украденото вратено на сопствениците

Vesti +
На 26.04.2022 во 15.20 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода М.Б.(25) од Мароко. Тој се сомничи дека истиот ден извршил кражби...
+ МАКЕДОНИЈА

Приведен битолчанец за издржување казна затвор од две години

Vesti +
На 26.04.2022 во 21.10 часот во с.Волково, скопско, полициски службеници од Оперативен тим Потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода А.Т.(37) од Битола, со...
+ МАКЕДОНИЈА

Приведен крадец од гостиварско Чегране, расчистени десетина кривични дела

Vesti +
На 17.04.2022 околу 16.00 часот, на улица „Илинденска“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода Ш.Ф.(30) од...