Vestiplus.mk
Home » казна
+ МАКЕДОНИЈА

Приведен крадец во Скопје осуден на казна затвор од 22 месеци

Vesti +
На 25.05.2022 во 21.55 часот на бул,,Никола Карев” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишиле од слобода Р.М.(46) од...
+ Мозаик СВЕТ

Повикал ИНСПЕКЦИЈА бидејќи за кафе му наплатиле 2 евра – Добија НЕВИДЕНА казна

Vesti +
Кафулето во Фиренца добило казна од 1.000 евра откако клиент се јавил во полиција и се пожалил дека му наплатиле 2 евра за обично еспресо....
+ МАКЕДОНИЈА

Приведен гостиварец баран за издржување казна затвор

Vesti +
На 07.12.2021 во 20.00 часот во Гостивар, полициски службеници од Полициската станица Гостивар го привеле И.А.(54) од Гостивар. Тој бил баран со судска наредба за...
LIFE

Татко ја принуди својата ќерка (16) да ја избричи главата, откако таа и се потсмеваше на девојка болна од рак

Vesti +
Таткото на една тинејџерка откри на Редит зошто ја натера својата 16-годишна ќерка да ја избричи главата. Имено, тој објасни дека неговата поранешна сопруга била...