јуни Archives - Vestiplus.mk
Vestiplus.mk
Home » јуни
+Во тренд...Мозаик

Ѕвездите откриваат: Еве што ни подготвува МЕСЕЦ ЈУНИ

Vesti +
Јуни е месец со најмногу светлина на северната хемисфера, а кулминира на денот на солстициумот на 21 јуни. Планетите ќе бидат распоредени многу поинаку, во...