јогурт Archives - Vestiplus.mk
Vestiplus.mk
Home » јогурт
+ЗдравјеМозаик

ОВДЕ СИТЕ ГРЕШИМЕ – Има вистинско време за јогурт и кефир, во спротивно НЕ КОРИСТАТ НИКАКО

Vesti +
Ферментираните млечни производи како јогурт, кисело млеко, павлака, кефир, имаат повеќекратни здравствени придобивки – го нормализираат дигестивниот систем, го намалуваат ризикот од развој на срцеви...