јајца Archives - Vestiplus.mk
Vestiplus.mk
Home » јајца
+Мозаик

Трик стар речиси 100 години: Како да готвите јајца без врела вода – ќе биде повкусно

Vesti +
М.Ф.К.Фишер го откри овој метод уште во 1942 година во својата книга. Како да готвите јајца без да готвите во врела вода, открила во книгата...
+КујнаМозаик

Најдобар избор за здрав појадок: Јајцата можат да ви помогнат да ослабете, еве и како

Vesti +
Истражувањата покажаа дека едно јајце не го зголемува нивото на холестерол. На него влијае внесувањето на заситени масти, а не внесувањето на холестерол каков што...