грешки Archives - Vestiplus.mk
Vestiplus.mk
Home » грешки
+Мозаик

Дали миењето прозорци е едноставна работа: Ова се трите најчести грешки што сите ги правиме

Vesti +
Откако дојде пролетта и сончевите зраци го осветлуваат просторот во кој живееме, време е да ги измиеме прозорците. Но, оваа рутинска задача на многумина им...
Мозаик

Признавањето на сопствените грешки е тешко: 10 знаци дека всушност ВИЕ сте проблем во вашата врска

Vesti +
Многу е тешко да ги забележите и признаете сопствените грешки во врската. Секогаш е полесно да го обвините партнерот и да не се чувствувате виновни,...
+КујнаМозаик

Најголемите грешки што ги правите при печењето на скара: „Поради нив и доброто месо излегува лошо“

Vesti +
Со доаѓањето на сончевите и топли денови, започнува времето на печење на скара и уживање во свеж воздух, но дали знаевте дека секогаш кога ќе...
+Мозаик

ГРЕШКИ ШТО СИТЕ ГИ ПРАВИМЕ – НИКАКО не го чувајте маслото на едно место, тоа го скратува рокот на траење

Vesti +
Многу луѓе грешат затоа што мислат дека маслото не бара посебно внимание за складирање, но тогаш ќе се изненадите кога ќе го промени мирисот и...
Мозаик

Ова се 6-те грешки кои постојано ги повторувате и поради кои не можете да изгубите тежина

Vesti +
Вашата тежина не мора секогаш да биде поврзана со вашето здравје, па ако диетите не ви одат од рака, можеби е попаметно да се фокусирате...
+Мозаик

И Бил Гејтс грешел – Овие се работи за кои жали

Vesti +
Поранешниот шеф на Мајкрософт, филантроп и технолошки инфлуенсер Бил Гејтс води многу интересен живот. Сепак, понекогаш се сеќава на своите најголеми грешки. За човек кој...
+Мозаик

САКААТ ДА БИДАТ СОВРШЕНИ: Овие 3 хороскопски знаци НИКОГАШ нема да ги признаат своите ГРЕШКИ!

Vesti +
Претставниците на некои хороскопски знаци никогаш нема да ги признаат своите грешки, а добронамерните совети ќе ги сфатат како напад. Изразеното его, стравот да не...
+Кујна

СИТЕ ГИ ПРАВААТ ОВИЕ 3 ГОЛЕМИ ГРЕШКИ: Многу грешите доколку го правите ова при подготвувањето тестенини

Vesti +
Се чини дека не постои универзален рецепт за подготовка на тестенини и дека секој има одредени навики при подготовка на овој специјалитет. Сепак, некои митови...