Vestiplus.mk
Home » диета
+ HI TECH Во тренд... Здравје

НЕМА ПОТРЕБА ДА ВЕ ГРИЗЕ СОВЕСТА: ОВИЕ ДИЕТЕЛНИ правила можете да ги прекршите за време на вашата диета

Vesti +
Макотрпните диети сами по себе знаат како да создадат проблем, но строгото придржување кон нив понекогаш не е најдобро решение. Постојат неколку правила во исхраната,...
+ Во тренд... Здравје

ПЛАН ЗА ДИЕТА ОД ТЕСЛА: На неговото мени, овие намирници се забранети, а ние ги сметаме за здрави

Vesti +
Никола Тесла веруваше во моќта на храната и нејзиното влијание врз организмот, пред се на мозокот, па затоа избираше што да јаде, а во неговото...
+ Во тренд... Здравје

Лекарка советува: Применувајќи ги овие 4 чекори, засекогаш ќе ја прекинете желбата за слатки

Vesti +
Секој што некогаш започнал со диета знае колку е тешко да се откажеме од слатките пороци. Според неврологот Сузан Пирс Томпсон, не сте вие виновни,...