Vestiplus.mk
Home » дамјан манчевски
+МАКЕДОНИЈА

Манчевски ја напушта политиката

В+
Поранешниот министер за администрација и информатичко општество, Дамјан Манчевски преку социјалната мрежа Фејсбук информира дека се повлекува од политиката. -Причината за тоа е дека прифатив...
МАКЕДОНИЈА

Дамјан Манчевски поднесе оставка од пратеничката функција

В+
Претседателот на Собранието Талат Џафери веднаш на почетокот на собраниската седница за избор на заменик-министрите даде пауза бидејќи пратеникот Дамјан Манчевски од СДСМ поднесе оставка...