Vestiplus.mk
Home » централна потерница
+ МАКЕДОНИЈА

Приведено лице барано со централна потерница за издржување затворска казна

Vesti +
На 18.04.2022 во 15.500 часот во с.Идризово, скопско, полициски службеници од Одделение за криминалистички работи Гази Баба – Потраги го лишиле од слобода е Х.М.(32)...
+ МАКЕДОНИЈА

Приведен измамник по распишана централна потерница

Vesti +
На 21.03.2022 во 19.45 часот на бул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје, полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар при СВР Скопје го лишиле од...
+ МАКЕДОНИЈА

Приведен гостиварец баран со централна потерница

Vesti +
На 13.03.2022 полициски службеници од Полициската станица од Велес го лишиле од слобода А.С.(29) од Гостивар, со престој во Велес. Тој се барал по распишана...
+ МАКЕДОНИЈА

Приведено лице по распишана централна потерница

Vesti +
Денеска (25.01.2022) во 09.30 часот полициски службеници од Оперативен тим Потраги на подрачјето на Кисела Вода го лишија од слобода Б.М.(41) од Скопје. За него...
+ МАКЕДОНИЈА

Приведен скопјанец по распишана централна потерница

Vesti +
На 02.12.2021 во 15.00 часот на ул.„Браќа Чакреви“, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода С.Д.(55) од Скопје. Тој бил баран по централна...
+ МАКЕДОНИЈА

Приведен криминалец баран по централна потерница

Vesti +
На 04.11.2021 во 17.00 часот на ул.„23 Октомври” во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим – потраги при СВР Скопје, врз основа на судска наредба,...
МАКЕДОНИЈА

Приведено лице во Крива Паланка по распишана централна потерница

Vesti +
На 08.07.2021 во 20.10 часот на улицата „Св.Јоаким Осоговски“, полициски службеници од ОВР Крива Паланка го лишиле од слобода П.Ц.(23) од Крива Паланка, кој се...