Centar Archives - Vestiplus.mk
Vestiplus.mk
Home » Centar
+Во тренд...МАКЕДОНИЈА

Пораки од форумот: Преспанскиот договор ги дава резултатите, време е Брисел да испорача

В+
Договорот од Преспа е пример за тоа како треба да се решаваат конфликтите и проблемите, порачаа голем број европски дипломати и државници од регионот на...
+Во тренд...МАКЕДОНИЈА

Во понеделник промена на времето, потоа стабилизација – Метеоцентар со детална прогноза

В+
Од утре следува период на стабилно време, освен во понеделник кога во пладневните и попладневните часови ќе има краткотраен локален дожд и ретки грмежи. Температурата...
+Во тренд...МАКЕДОНИЈА

СДСМ: Македонци со македонски идентитет кои зборуваат македонски јазик е познато и потврдено за целиот свет, очигледно само Мицкоки и ВМРО-ДПМНЕ не се сигурни во тоа

В+
Македонскиот јазик и македонскиот идентитет се меѓународно потврдени и признаени и нема потреба од било каква расправа за тие прашања особено не во македонското собрание,...