Vestiplus.mk
Home » автобуси
+ МАКЕДОНИЈА

Акциска контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници, три неисправни во Гостивар

Vesti +
Денеска (31.01.2022) во периодот од 6 до 9 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар спровеле акциска контрола на возила кои вршат...
+ МАКЕДОНИЈА

19 возачи на комбиња и автобуси возеле пребрзо на територија на СВР Тетово

Vesti +
Полициски службеници на СВР Тетово денеска (25 јануари) од 7 до 10 часот, спровеле акциска контрола на брзината со која се движат возилата надвор од...