Судир меѓу возило и мопед: Тешко повредени возачот на моторот и малолетната сопатничка
Vestiplus.mk
Uncategorized

Судир меѓу возило и мопед: Тешко повредени возачот на моторот и малолетната сопатничка

На 31.03.2023 во 17.50 часот на регионалниот пат Гостивар – с.Чегране, кај с.Чајле, гостиварско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди“, управувано од Џ.И.(28) од с.Форино, гостиварско и мопед управуван од М.Р.(18) од Гостивар, двете со гостиварски регистарски ознаки.

Во несреќата возачот на мопедот М.Р. и неговата малолетна сопатничка од Гостивар се здобиле со тешки телесни повреди, констатирани во Ургентен центар Гостивар.

По насока на Јавен обвинител увид извршила екипа од СВР Тетово.

Можеби ќе ве интересира...

Убава вест: Големо намалување на цените на горивата

Vesti +

Полицијата трага: Исчезна 16 годишна девојка

Vesti +

Ужас: Прво ја нападнал, а потоа се обидел да обљуби 20 години помлада жена

Vesti +

Несреќа во Струмица: Младо момче со тешки повреди донесено во болница

Vesti +

Едни ќе слават напредок, други ќе треба да ги намалат трошоците – Дневен хороскоп за 7-ми април

Vesti +

Богаташ сретнал сиромашен рибар и почнал да му соли памет: Неговиот одговор се прераскажува со години

В+