На 12.01.2024 година во Полициската станица Струмица Б.К. (35) од село Седларцци, струмичко, пријавил дека околу 15.35 часот пред спортска обложувалница во Струмица бил физички нападнад од едно лице.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.