Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Страшна сообраќајка кај превој „Ѓавато“: На лице место загинале двајцата возачи

Ужасна сообраќајка несреќа кај „Ѓавато“ по што на лице место загинале двајцата возачи.

– На 01.07.2021 во 22.40 часот било пријавено дека на магистралниот пат Битола-Ресен, кај превој „Ѓавато“, во близина на мостот над село Кажани, се случила сообраќајна незгода помеѓу влечно возило „даф“ со приклучно возило „череау“, со ресенски регистарски ознаки, управувано од З.С.(59) од Ресен и патничко возило „опел мерива“, со охридски регистарски ознаки, управувано од В.С.(53) од Охрид, соопштуваат од полиција.

Според пријавеното нд здобиените повреди на местото на незгодата починале двајцата возачи.

Смрт констатирал лекар, а увид извршиле увидна екипа од СВР Битола и Јавен обвинител, по чија наредба телата на починатите се дадени за обдукција.

Повеќе од интернетот…

  • Centar.mk
  • Vestiplus.mk
  • Biznispro.com
ХАОС ВО НАЈАВА ВО СКОПЈЕ: Посебен режим на сообраќај на овие булевари поради протест на приватните превозници

Поради протестот на приватните превозници во Скопје, за утре МВР соопшти дека поради најавеното одржување на протест со почеток во 07.00 часот, СВР Скопје ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот на булеварите “Гоце Делчев“ и булеварите “Крсте Петков Мисирков“ и околните улици. ОД МВР исто така излегоа со... Прочитај повеќе...

Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата повторно паднаа, па сега барел нафта БРЕНТ на лондонската берза се тргува за 83,6 долари, додека WTI круд на американските берзи се тргува за 76 […] The post Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Нема да ви се верува колку чини литар дизел во Русија, откако рубљата ја загуби за двојно својата вредност

Vesti +

Почина 43 годишен пациент од коронавирус, бројот на новозаразени порасна на 11 лица

В+

НУРЕДИНИ: Ќе овозможиме Попова Шапка да стане реномиран ски-центар каков што заслужува да биде

Vesti +

Проектот “m.Health” е победник на Хакатонот “Е-Здравство” на ФИТР и РОШ Македонија

Vesti +

Високи бројки: 32 починати, 1222 новозаразени

В+

СДСМ: Со Ковачевски земјава стана лидер во енергетска трансформација, можеме да бидеме енергетски зелен центар на Европа

Vesti +