Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Страотна сообраќајка кај Романовце, вечерва загинала млада девојка

Тешка сообраќајка се случи вечерва околу 23 часот пред патарината кај Романовце, на патниот правец Куманово – Скопје кога се судриле камион и автомобил, објави окус.

Според непотврдени информации, во сообраќајката загинала млада девојка пишува Фокус.

Засега нема официјална потврда од МВР за трагичната несреќа.

Можеби ќе ве интересира...

(Фото) Ова е запленетиот автобус кој се обраќал за Истанбул

В+

197 сообраќајни прекршоци во Скопје, 41 за брзо возење

Vesti +

ПОЖАР КАЈ ТЦ СКОПЈАНКА: Изгореа 6 автомобили, едно лице заврши на Клиника- еве ги деталите

В+

Царовска: Учениците од најрана возраст треба да научат да препознаваат, да се гласни и да дејствуваат против сите форми на насилство

Vesti +

Битиќи од глобалната конференција за програмирање на Зелениот климатски фонд во Јужна Кореја: Од зависност, кон меѓузависност, соработката и солидарноста е нашиот пат напред и успех во справување со климатските промени

Vesti +

Бројот на новозаразени денеска двоцифрен

В+