Тешка сообраќајка се случи вечерва околу 23 часот пред патарината кај Романовце, на патниот правец Куманово – Скопје кога се судриле камион и автомобил, објави окус.

Според непотврдени информации, во сообраќајката загинала млада девојка пишува Фокус.

Засега нема официјална потврда од МВР за трагичната несреќа.