Vestiplus.mk
+LIFE

Среќни времиња: Јуни им носи пари и успех во работата на овие три хороскопски знаци

Јуни им носи среќни денови на овие три хороскопски знаци:

Скорпија
Уживајте во јуни, кој ви носи нови можности за работа со зголемен приход или покачување на платата. Можно е унапредуваање на работното место.

Вага
Доколку се бавите со онлајн работа од дома – јуни е вистинскиот месец за добра заработка. Очекувајте вклучување на важни проекти на вашето работно место, кои дефитинивно ќе го зголемат вашето портфолио и ќе генерираат дополнителна заработка.

Стрелец
Доколку играте лото или бинго, пробајте си ја среќата. Шансите да освоите нешто се значителни.

Повеќе од интернетот…

  • Centar.mk
  • Vestiplus.mk
  • Biznispro.com
Синоптичарите излегоа со прогноза – Какво ќе биде времето денеска?

Во утринските часови на места ќе провејува снег. Во текот на денот променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно со сончеви периоди и со слаб северен ветер. Прочитај повеќе...

Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата повторно паднаа, па сега барел нафта БРЕНТ на лондонската берза се тргува за 83,6 долари, додека WTI круд на американските берзи се тргува за 76 […] The post Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

42 санкции за брзо возење во Скопје

Vesti +

Ковачевски: Секој денар одговорно го трошиме за да го олесниме животот на граѓаните

В+

Ова се трите најљубоморни хороскопски знаци

Vesti +

Битиќи: Двигател на развојот во земјава е самото стопанство

В+

Илиевски: Нов технолошко индустриски центар за млади, да ја почнеме транзицијата кон дигиталната индустрија.

В+

Подгответе се: Утре без струја повеќе улици во неколку скопски општини

Vesti +