Спасовски во Амбасадата на Република Србија се потпиша во Книгата на жалост
Vestiplus.mk
+Во тренд...МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Спасовски во Амбасадата на Република Србија се потпиша во Книгата на жалост

Фејсбук статус на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски:

Денеска во Амбасадата на Република Србија се потпишав во Книгата на жалост.

Во име на Министерството за внатрешни работи на Република Северна Македонија и во лично име изразувам најдлабоко сочувство до семејствата на жртвите и до целиот српски народ за големата трагедија во која згаснаа млади животи.

Во овој тежок период со кој се соочува Република Србија сите ние сме сплотени во тагата и сочувството кон семејствата на жртвите. Како соседи и блиски пријатели и во овие тешки мигови сме со вас, а нашите молитви со семејствата на жртвите.

Можеби ќе ве интересира...

190 санкции за брзо возење

Vesti +

(ФОТО) Шилегов: Драги скопјанки, почитувани скопјани, ова е новата внатрешност на Универзална сала

В+

Забрчанец: Кон перцепцијата за Путин како губитник влијаат и неговите неуспешни информациски инвазии на Западен Балкан

Vesti +

Зафатеноста е причина за лошата исхрана: Еве што да појадувате на работа

Vesti +

Сосед нападнал сосед во Аеродром, МВР со детализ а инцидентот

Vesti +

Марија Костадинова: Зголемената економска активност во ТИРЗ потврдува дека економијата е стабилна и развојна

Vesti +