Спасовски со видео обраќање го честита 7-ми мај денот на македонската полиција
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Спасовски со видео обраќање го честита 7-ми мај денот на македонската полиција

фејсбук статус на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски:

Драги колешки и колеги,
Дозволете во свое и во име на Министерството за внатрешни работи да ви го честитам 7 Мај – Денот на македонската полиција.

Почитувани колеги, вие сте симболот на довербата во институциите. Токму полициската униформа влева чувство на сигурност, на спокоен живот. Вие сте првиот пријател на граѓанинот, кога станува збор за одржување на јавниот ред и мир, за безбедноста во сообраќајот, за имотни деликти, спасувачка мисија или некоја покомплексна оперативна акција, како што се оние за сузбивање на недозволена трговија со дрога и оружје, илегална миграција или пресметка со организирана криминална група…

Денес можам со задоволство да кажам дека македонската полиција е на граѓаните, но бескомпромисна по прашање на криминалот. Нејзината ефективност од година во година расте, а со тоа расте и довербата во институцијата.

Почитувани колеги,
Нека ви е честит 7 Мај – Денот на полицијата! Ви посакувам здравје и просперитет, многу успеси и уште подобри резултати.
Да живее македонската полиција!🇲🇰

Можеби ќе ве интересира...

216 сообраќајни прекршоци во Скопје, 40 за управување под дејство на алкохол

В+

Вучиќ: Србија никогаш не користела трикови, ќе го спроведе тоа што го кажа

Vesti +

15 санкции за возење под дејство на алкохол во Илинден

Vesti +

Прес-конференција на вицепремиерот Битиќи и министерот за економија Бектеши

Vesti +

Кој датум ќе го одбере новата алиенирана класа – прекаријатот – за свој празник?

Vesti +

Серија апсења на повеќе локации низ Македонија

Vesti +