Спасовски ја предводеше владината делегација со која со длабока почит положија цвеќе на вечното почивалиште на великанот Гоце
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Спасовски ја предводеше владината делегација со која со длабока почит положија цвеќе на вечното почивалиште на великанот Гоце

Фејсбук статус на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски:

Утрово имав чест да ја предводам владината делегација со која со длабока почит положивме цвеќе на вечното почивалиште на великанот Гоце Делчев – предводникот на македонското револуционерно националноослободително движење, а по повод 120 години од неговата смрт.
„Ги заколнуваме поколенијата што доаѓаат светите коски да бидат погребани во главниот град на независна Македонија.
Август 1923, Илинден“.
Слава му!

Можеби ќе ве интересира...

Маричиќ: Од ЕУ годишно добиваме по околу 100 милиони евра, помош за државата да ги изведе тешките реформи

Vesti +

4 знаци на Зодијакот изманипулирани во љубовта: Кога ќе се заљубат „губат глава“

Vesti +

Вицепремиерот Битиќи во Економски магазин на Алсат телевизија – Северна Македонија може да биде енергетски хаб на Балканот

Vesti +

Од утре пролетни температури и до 17 степени, од четврток снег – Драстична промена на времето, детална прогноза

Vesti +

Извештај за финансиската стабилност на НБ: Обемот на трансакции со недвижности и цените се над претпандемичното ниво

Vesti +

НУРЕДИНИ од Речица: Обезбедуваме чиста вода за пиење за сите граѓани во државата

Vesti +