Спасовски: И во Пробиштип СДСМ е силно и одлучно
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Спасовски: И во Пробиштип СДСМ е силно и одлучно

Фејсбук статус на Оливер Спасовски, потпретседател на СДСМ:

И во Пробиштип #СДСМ е силно и одлучно – заедно со граѓаните на трибина ги потврдивме заедничките заложби што како Влада ги исполнуваме во континуитет. Ветив реконструкција на Одделение за внатрешни работи Пробиштип, денес тоа е реалност. Од 2021 полицијата во Пробиштип има подобри услови за работа, а граѓаните поквалитетни услуги.

И од оваа криза ќе излеземе сите заедно посилни. Владата предводена од СДСМ изминативе две години со 2 милијарди евра помогна на сите на коишто им е неопходно. Особено антикризните мерки дадоа резултати. Вложивме во енергетска транзиција и се стремиме кон економски раст.
Продолжуваме силно и одлучно кон иднината, со нови проекти, нови инвестиции, со поддршка за локалната самоуправа, да работиме во насока на рамномерен регионален развој, за подобар живот на сите граѓани.

Можеби ќе ве интересира...

Дополнително оружје пристигна во Украина

Vesti +

132 санкции за брзо возење на автопатот Куманово-Скопје-Велес

В+

Свечено одбележување на 41-ата годишнина од формирањето на Специјалната антитерористичка единица „Тигар“

В+

Битиќи: Процентот на вработеност континуирано расте

В+

Трет ден расправа во Собранието за францускиот предлог

В+

Николовски: Слободното земјиште оди на оглас, големи се субвенциите за пченица и сончоглед

В+