Vestiplus.mk
+ Во тренд... МАКЕДОНИЈА

Спасовски: Граѓаните не се сами, државата е со нив, ќе ги искористиме сите расположливи средства и ќе сториме се’ што можеме да ја спречиме огнената стихија низ целата држава

– По заминувањето од Крушево веднаш дојдов во Ранковце кадешто македонската полиција е на терен и помага во гасењето на пожарите, соопшти вечерва министерот за внатрешни Оливер Спасовски.

-Граѓаните не се сами, државата е со нив, ќе ги искористиме сите расположливи средства и ќе сториме се’ што можеме да ја спречиме огнената стихија низ целата држава, рече Спасовски.

Можеби ќе ве интересира...

Министерот Спасовски учествуваше на научно-стручната расправа за справување со опасност од неексплодирани убојни средства преку напредни дигитални технологии

Vesti +

Короната се враќа: речиси 200 нови случаи, починаа 2 лица

В+

(ВИДЕО) Заедничка акција на македонската полиција и обвинителство со органите на Белгија и Холандија: Сузбиена меѓународна криминална група за нелегална трговија со дрога

В+

НАУЧНИЦИТЕ ОТКРИВААТ – Еве зошто коронавирусот предизвикува благи симптоми кај децата

Vesti +

Филипче: Со премиерот Заев остануваме цела ноќ во Кочани – мобилизирани се сите медицински екипи, а тука е и тимот од клиниките во Скопје доколку има потреба

В+

Сугарески: Држава се гради со љубов, патриотизам и почитување, Прилеп се сака со дела, не со зборови

В+