Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Сообраќајка на крстосница кај Скопје – Тешко повредени две лица

На 07.09.2021 во 15.10 часот на крстосница од ул.Александар Урадаревски, локален пат за с.Мирковци и локален пат за с.Бразда се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „опел“ со скопски регистарски ознаки, управувано од И.В.(34) од с.Мирковци,скопско и патничко моторно возило „шкода“ со скопски регистарски ознаки, управувано од З.С.(56) од Скопје.

По несреќата, З.С. е пренесен во комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде од доктор му се констатирани тешки телесни повреди, додека И.В. е пренесен во градска општа болница „Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош.

Увид на лице место извршила екипа од СВР Скопје.

Можеби ќе ве интересира...

„Симулациската вежба за размена на информации во реално време“ во Охрид

Vesti +

Скопјани подгответе се: Денес прекин на струја во две општини

Vesti +

Црн ден: Починаа 30 лица, најмладите имаа 23 и 34 години – еве колку се новозаразени

В+

Германија ја тргна Македонија од области со висок ризик

В+

Ковачевски: Граѓаните да бидат спокојни, членка сме на НАТО и немаме закани по безбедноста

В+

Приведени 12 лица при контрола во угостителски објекти во Скопје, пронајдена дрога

В+