Vestiplus.mk
+MeteoCentarВо тренд...МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Сончево време со температура до 28 степени

Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, а во западните делови променливо облачно со услови за слаб локален дожд.

Ќе дува умерен до засилен ветер од југозападен правец. Минималната темпертура ќе биде во интервал од 8 до 15, а максималната од 22 до 28 степени. Во Скопје сончево со умерена облачност и со умерен јужен ветер. Минималната темпертура ќе биде околу 12, а максималната ќе достигне до 26 степени, соопшти УХМР.

Во наредните денови следува период на променливо облачно и потопло време со сончеви периоди и со умерен до засилен јужен ветер. В четврток и в сабота попладне ќе има повремен локален дожд и појава на грмежи.

Можеби ќе ве интересира...

Заев: Визијата за заеднички политички и економски простор на Западен Балкан станува  реалност 

Vesti +

Володимир Зеленски објави моќно видео на фејсбук – Ајде да живееме

В+

Времето се менува: Од утре дожд, ветер и значително пониска температура

В+

173 санкции за брзо возење

В+

158 санкции за брзо возење

Vesti +

Денеска своето право на глас го остварија 6.710 гласачи

В+