Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

Со т.н. ноќен радар 200 санкции за брзо возење

Синоќа во периодот од 21.00 (28.07.2021) до 01.00 (29.07.2021) часот Министерството за внатрешни работи со посебно опремен радар за снимање во ноќни услови, спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 200 возачи. Од нив, 31 возило се движело со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а три возила се движеле со дури над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.

Можеби ќе ве интересира...

Пронајдени 53 мигранти во камион, приведен е криумчарот

В+

Теренска вакцинација за вторник 27.07.2021

Vesti +

Шилегов на Сител: Мирот и спокојот се вратени, во недела очекувам обединување со граѓаните

В+

ВО ЖИВО: Венко Филипче закажа прес конференција за во 19 часот

В+

Ковачевски поднесе кандидатурата за претседател на СДСМ: Заедно одговорно и посветено да го вратиме единството

В+

Откриено зошто мажите никогаш не велат „НЕ“ на сек**т, дури и кога не им е до тоа

Vesti +