Vestiplus.mk
+ СВЕТ

Со багер уништени запленети луксузни автомобили (Галерија)

Филипинската царина со багер уништила 21 конфискуван автомобил.

Уништени биле луксузни автомобили како Мекларен, Бентли, Порше, Мерцедес…

Според информациите, се работи за увезени возила конфискувани од 2018 до 2020 година.

Уништени се во склад со претседателската директива според која шверцуваните возила мора да се уништат.

Фото: Bureau of Customs PH

Можеби ќе ве интересира...

Тренчевска – Лудва: Чешка силно ја поддржува Македонија во евроинтеграцискиот процес

В+

Попов: БРТ е проект кој решава децениски проект, Арсовска го стопира без да понуди алтернатива

В+

Полицијата за еден ден казни 172 возачи поради брзо возење

В+

Белград: Мајка си го фрли детето од зграда, па потоа и таа скокна од тераса

В+

Сакате да привлечете ПАРИ: Сменете ЧЕТИРИ работи во КУЈНАТА и парите ќе ви се залепат за прсти!

Vesti +

Ковачевски: Опозицијата не учествувала во ниту една стратешка одлука во минатото

В+