Vestiplus.mk
LIFE

Скорпиите секогаш изгледаат надмоќно – еве зошто ретко кога Скорпија нема да го добие она што го сака

Скорпија

Луѓето родени во знакот Скорпија се исклучително страствени.

Поради својата желба и концентрација секогаш изгледаат надмоќно. Тие се насочени кон остварување на своите цели: ретко кога Скорпија нема да го добие она што го сака.

Тие гаѓаат директно во центар и нема да се двоумат да ви дадат искрен совет кога ќе ги прашате. Некогаш зборовите се болни како каснувања од скорпија, затоа прашувајте ги само за тоа што сакате да го слушнете. Познати Скорпии се Пабло Пикасо, Рајан Гослинг и Кети Пери.

Повеќе од интернетот…

  • Biznispro.com
  • Centar.mk
  • Zena.mk
Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11%

Агенцијата за енергетика го одобри поскапувањето на струјата и гасот од 1 јануари 2023 година во соседна Србија, соопшти РТС. Од почетокот на 2023 година цената на киловат-час струја кај домаќинствата ќе биде повисока за 8 отсто, а гасот за 11 отсто. Според пресметките на Агенцијата за енергетика, сметката за домаќинствата кои трошат во просек […] The post Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11% appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Ковачевски: Економијата е на добар пат, следната година ќе биде подобра

Мојата цел, целта на Владата што ја предводам е конечно да ја победиме кризата, да почнеме да растеме, да го зголемиме животниот стандард и следната година да биде подобра од оваа, порача претседателот Димитар Ковачевски вечерва во Велес пред граѓаните на трибината „Силно и одлучно кон иднината“. -Имаме добра основа... Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Овие три хороскопски знаци се родени победници

В+

ЛУЃЕТО КОИ МНОГУ ПЦУЈАТ СЕ ПОДОБРИ ПРИЈАТЕЛИ: Еве и зошто

Vesti +

УТРЕ ЗАПОЧНУВА БОЖИЌНИОТ ПОСТ: Задолжително почитувајте ги овие правила, а еве какво треба да биде менито

Vesti +

Ова се најсреќните хороскопски знаци во ноември 2022 година: Пари и љубов ќе имаат во изобилство, а еве за кого доаѓа најголемата промена

Vesti +

ДЕНЕСКА Е СВЕТИ ЛУКА: Секој верник мора да ја знае оваа МОЛИТВА

Vesti +

Кога ќе видите што му прави еден хот дог на вашето тело, никогаш повеќе нема да јадете

Vesti +