Ккао што соопшти полицијата вчера во полицијата во Скопје било пријавено дека во објект во селото Маркова Сушица, скопско бил пронајден починат М.Д.(28) од селото Елово, скопско, се вели во дневниот билтен на МВР.

Била извршена обдукција при што надлежните констатирале дека младиот скопјанец починал од струен удар, велат од МВР.