Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Скопје: Несреќа меѓу полициско и цивилно возило, има повредени

На 23.11.2022 околу 20.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Александар Македонски“, во близина на клучка Ченто, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „рено меган“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Н.(33) од Скопје и патничко возило „сеат“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на МВР.

Во незгодата со телесни повреди се здобиле сопатничката од возилото „рено“, А.Н.(67) од Скопје и возачот и сопатничката во возилото „сеат“, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Увид извршила екипа од СВР Скопје.

Можеби ќе ве интересира...

Маричиќ: ЕК нотира слобода на критичкото новинарство

Vesti +

Казни за 106 возачи на мотоцикли, три мотоцикли одземени

Vesti +

Трас: „Путин мора да биде запрен по секоја цена“

В+

Ковачевски со супер вест: Владата на СДСМ е на чекор од исполнување на едно од најважните предизборни ветувања – просечна плата од 30.000 денари!

В+

СДСМ победува во прв круг и во Делчево покрај Дојран, Крива Палнка, Лозово и Валандово – Убедливо СДСМ води во Карпош, Берово, Центар, БОгданци, Центар, Пехчево…

В+

ОКТА додели пет стипендии на постдипломци на УКИМ

Vesti +