Сите паѓаат на нивниот шарм: Сè што треба да знаете за жената Вага
Vestiplus.mk
LIFE

Сите паѓаат на нивниот шарм: Сè што треба да знаете за жената Вага

Жената родена во овој хороскопски знак е олицетворение на совршенство, рамнотежа, беспрекорност и харизматичност. Вагите се социјализираат и имаат дарба за комуникација па сакаат да бидат опкружени со нивното семејство и пријателите. Лесно ќе ве освојат со нивната харизма.

Тие влегуваат во расправија за да докажат дека се во право. Вагите ги признаваат нивните грешки ако со логично објаснување ги убедите дека погрешиле

Секс и врски

Вагата бара цвста врска и партнер кој ќе ѝ посветува внимание, ќе ѝ купува подароци. Иако се сметаа за смирени и сталожени личности, кога ќе се опуштат со партнерот се многу романтични. Нивниот идеален партнер е Водолија или Близнаци.

Вагата ќе ви каже што има на ум, а ова подразбира дека никогаш немаат влакна на јазикот. Во љубовта се верни, а за возврат бараат совети и поддршка.

Сексот го доживуваат како ментална вежба и ги проучуваат желбите на партнерот. Сакаат долга предигра, заведување и долг разговор пред самиот секс.

Пријателство

Жените Ваги се многу неодлучни. Овој карактер може да биде фрустрирачки за нивните најблиски луѓе, како на пример кога не знаат кој филм да одберат или во кој ресторан да вечерате. Вагите го почитуваат вкусот, желбите и потребите на нивните пријатели.

Оваа способност доаѓа од нивното чувство за праведливост и поради ова се одлични пријатели. Ги обожаваат луѓето со кои имаат заеднички интереси. Нивните најдобри пријатели се Лавот и Стрелецот.

Изглед

Жената Вага ќе ја препознаете по елеганцијата со која зрачи. Таа е природна, грациозна, убава и своја. Нејзините најпрепознатливи карактеристики се правилни црти на лицето, дупчиња на образите, прекрасна насмевка, тенка половина и нагласени колкови.

Секогаш се дотерани бидејќи се перфекционисти, имаат убава фризура и изгледаат прекрасно.

Вагите секогаш имаат што да облечат и одвојуваат време за да ја направат совршената комбинација.

Стил

Вагите ја обожаваат модата, но не ги следат слепо модните трендови туку ги прилагодуваат на себеси.

Жените Ваги сакаат долга и негувана коса. Не претеруваат со шминкање и не излегуваат без парфем- сакаат да мирисаат убаво.

Повеќе од интернетот…

  • Centar.mk
  • Biznispro.com
  • Zena.mk
Подгответе се: Доаѓа студен и влажен бран со пороен дожд, грмежи, а некаде и снег – Метеоцентар со детална прогноза

Утре времето ќе биде променливо облачно и релативно топло, со умерен до засилен, а во западните делови повремено силен (над 70 км/час) ветер од југозападен правец. Попладне наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Повремен локален дожд ќе има и во недела. Во понеделник... Прочитај повеќе...

Брнабиќ: Преку Отворен Балкан увозот од Северна Македонија порасна за 56%, големи придобивки имаат сите

Голема благодарност до претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, но и на сите во Собранието што придонесоа за тоа да се ратификуваат договорите од Отворен Балкан, за да можеме конечно да ги имплементираме договорите, рече српската премиерка Ана Брнабиќ. -Така граѓаните и стопанството уште повеќе ќе видат корист од оваа иницијатива.... Прочитај повеќе...

Брнабиќ: Северна Македонија е водечка земја во Отворен Балкан, а приклучувањето во иницијативата е економски паметна одлука

Српскиот културно-информативен центар во Париз ќе се даде на користење на промоција на иницијативата „Отворен Балкан“, кажа српската премиерка Ана Брнабиќ. -Република Северна Македонија и нивното министерство дадоа согласност за програмата за промоција на Отворен Балкан. Бев во контакт со албанскиот премиер Еди Рама, за и нивното министерство да даде... Прочитај повеќе...

Следува предвремена исплата на пензиите – ова се датумите кога ќе биде исплатена пензијата

Владата на Република Северна Македонија, на денешната седница, ја разгледа и усвои Информацијата од Министерството за труд и социјална политика за исплата на пензии за месец март 2023 година. Задолжен е Фондот за пензиското и инвалидското осигурување на Северна Македонија да ги достави податоците за пензиите до деловните банки најдоцна до 27.03.2023 година. Се препорачува […] The post Следува предвремена исплата на пензиите – ова се датумите кога ќе биде исплатена пензијата appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Граѓаните ќе може да добиваат поврат до 8.400 денари од лице годишно, наместо досегашните 7.200 – Мерката “Мој ДДВ” дава резултат и за граѓаните и за државата

Во собранието се изгласа предлог измената на Законот за враќање на дел од ДДВ на физички лица. Оваа измена е со цел од 1 јануари 2023 да се зголеми лимитот на повратот со што наместо 1.800 денари за тримесечие, граѓаните ќе може да добијаат максимален износ од 2.100 денари. Ова значи дека еден граѓанин ќе […] The post Граѓаните ќе може да добиваат поврат до 8.400 денари од лице годишно, наместо досегашните 7.200 – Мерката “Мој ДДВ” дава резултат и за граѓаните и за државата appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Нова цена на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе стокми нови цени на горивата кои ќе важат во текот на следната седмица. Во моментов цената на лондонската берза за барел нафта изнесува 83 американски долари, додека на американската е поевтина. Во моментов цените на горивата се – Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 82,00 (денари/литар), Моторен бензин ЕУРОСУПЕР […] The post Нова цена на горивата appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

СТАНЕТЕ КРАЛИЦА НА ФЛЕРТОТ, А ЕВЕ И КАКО – Седум трикови за заведување на кои мажите никогаш не можат да одолеат

Ако мислите дека физичкиот изглед е главниот фактор за успешно флертување, вие сте осудени на неуспех. Самодовербата и шармот се поважни од физичкиот изглед. Изгледот е, да не се лажеме, важен, но без шарм и уште неколку ситници е недоволен за успешно заведување. Секако, секој има своја тактика за заведување, но постојат одредени испробани трикови... Прочитај повеќе Чланак СТАНЕТЕ КРАЛИЦА НА ФЛЕРТОТ, А ЕВЕ И КАКО – Седум трикови за заведување на кои мажите никогаш не можат да одолеат се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Не сте сигурни дали тој е вистинскиот? – Овие 5 прашања треба да си ги поставите по три месеци врска

Бидете искрени со себе бидејќи од тоа зависи иднината на вашата врска. Откако ќе поминат првичниот занес и огномет од емоции, секоја врска достигнува точка на прекршување. Тогаш е време да се преиспитате себеси и вашите чувства и да одлучите дали врската има иднина или не. Сосема е нормално дека во одредени ситуации нема да... Прочитај повеќе Чланак Не сте сигурни дали тој е вистинскиот? – Овие 5 прашања треба да си ги поставите по три месеци врска се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

ВИДЕО: Бизарна несреќа – ѕвездата на ТикТок загина во опасна акробација со камион

В+

ЛУЃЕТО КОИ МНОГУ ПЦУЈАТ СЕ ПОДОБРИ ПРИЈАТЕЛИ: Еве и зошто

Vesti +

Трагедија! „Цел час го реанимирале, но не можеле да го спасат“ – Ненадејно почина Виктор(42)

Vesti +

Проверете дали вашите навики за гледање порно филмови се здрави, или проблематични

В+

Кинески астролози тврдат: Овие знаци во МАРТ ќе имаат најмногу пари, среќата ќе ги следи на секој чекор

Vesti +

„Го направив овој домашен спреј: Никогаш веќе нема да купам средство за чистење, ви се колнам!” (трик)

В+