Силен грчки земјотрес од 5.2 степени почуствуван во Ресен, Битола...
Vestiplus.mk
+ТОП ВЕСТИ

Силен грчки земјотрес од 5.2 степени почуствуван во Ресен, Битола…

Силен земјотрес со магнитуда од 5.2 степени според рихтер вечерва околу 23 часот и 31 минута ја стресе Грција.

Земјотресот според сервисот ЕМСЦ, бил на 14 југозападно од Костур, Грција.

Земјотресот бил почуствуван прилично силно и во Ресен, Битола и други градови од југозападна Македонија.

Можеби ќе ве интересира...

АКО СОНУВАТЕ ДЕКА СО НЕКОЈ ВОДИТЕ ЉУБОВ, ТОА МНОГУ ЗБОРУВА ЗА ВАШАТА ЛИЧНОСТ! И не е неважно дали е ОРГИЈА или со кого го правите тоа!

Vesti +

Починаа 14 лица, а регистрирани се нови 404 случаи на ковид во Македонија

В+

Царовска: Учениците ќе бидат дел од ПИСА тестирањето во 2022 година, во тек се пробно тестирање и интензивни подготовки за постигнување подобри резултати

Vesti +

Духовден, петок пред Духовден, е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

Vesti +

Произведени 16.704 MWh електрична енергија, домаќинствата и дополнителните снабдувања се целосно задоволени со електрична енергија од капацитетите на ЕСМ

Vesti +

Македонскиот пасош на 31 место по моќност во светот, со него може да патувате во 108 земји

В+