Vestiplus.mk
LIFE

Се судриле три автомобили Ферари, штета стотици илјади евра (Видео)

Годишниот собир на суперспортски автомобили „Supercar Show“, кој се одржа оваа недела во Филаделфија, и пред својот почеток имал најмалку три жртви.

Иако полицијата настојувала да им обезбеди сигурен пат на десетици скапоцени автомобили, еден возач на Ферари одлучил малку да си поигра.

Се залетал и удрил во друго Ферари, а потоа дошло до судир со уште едно црно Ферари.

Според информациите, сите три автомобили Ферари тешко настрадале и најверојатно ќе завршат во отпад.

Можеби ќе ве интересира...

Астролозите предупредуваат: 3 хороскопски знаци ќе бидат „на удар“ до крајот на годината

Vesti +

Научно истражување потврди: Овие три хороскопски знаци најдолго живеат

В+

Ќе заработите големи пари: Ако сте еден од овие знаци блазе вас

В+

Го убил љубовникот на сопругата: „Соба за тага“ ја напишал затвореник, а Марина го скоцкала текстот за Тоше

В+

Џамбазов не издржа, па му врати на Каракачанов: „Да расчистиме“

В+

Дали има објаснување или сето тоа е суеверие: Што навистина значи кога ве чеша десната или левата дланка

Vesti +