Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Се окрупнува поддршката околу Владата на Зоран Заев – Нови пратеници ќе го зајакнат мнозинството на проевропската Влада

Нови пратеници ќе го зајакнат мнозинството на актуелната проевропска Влада предводена од Зоран Заев во парламентот.

Ова практично вечерва го најави лидерот на Беса, Билал Касами во емисијата Клик плус на ТВ21.

Касами најави дека со други пратеници во иднина ќе се зголеми парламентарното мнозинство во Собранието.

-За прв пат по долги години ќе имаме Влада која ќе го реализира својот четири годишен мандат, имаме многу работа и многу проекти кои се во интерес на граѓаните, рече Касами.

Можеби ќе ве интересира...

ДС: Христијан Мицковски е очаен, Демократски сојуз му е виновен што не е на власт!

В+

Костадиновска Стојчевска: Спојот на нови и стари имиња ќе ги оствари стратешките цели

В+

Живковиќ: Ќе следи усогласувањето на платите во јавниот сектор

В+

Професорот Треновски за ДВ: ЗЕЛС мора да излезе со план и програма за штедење

Vesti +

Премиерот Ковачевски во посета на социјалната зграда во Гевгелија

Vesti +

Пронајдено 16 годишното девојче од Скопје, кое побегнало од Клиниката за токсикологија

Vesti +