Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Се окрупнува поддршката околу Владата на Зоран Заев – Нови пратеници ќе го зајакнат мнозинството на проевропската Влада

Нови пратеници ќе го зајакнат мнозинството на актуелната проевропска Влада предводена од Зоран Заев во парламентот.

Ова практично вечерва го најави лидерот на Беса, Билал Касами во емисијата Клик плус на ТВ21.

Касами најави дека со други пратеници во иднина ќе се зголеми парламентарното мнозинство во Собранието.

-За прв пат по долги години ќе имаме Влада која ќе го реализира својот четири годишен мандат, имаме многу работа и многу проекти кои се во интерес на граѓаните, рече Касами.

Можеби ќе ве интересира...

Премиерот Заев од Охрид: Активностите и грижата за Охридскиот Регион како културен и туристички центар се за да го зачуваме непроценливото богатство верификувано од УНЕСКО за идните генерации

Vesti +

„Летал“ со 214 на час на автопатот Штип-Миладиновци, но падна во рацете на штипската полиција

В+

Работен состанок на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски со претставници од Женевскиот центар за управување со безбедносниот сектор (ДКАФ)

Vesti +

Филипче: Страотна несреќа се случи во Тетово, има и жртви во пожарот во Ковид центарот

В+

Уапсени четири странски државјанки при контрола во повеќе угостителски објекти во Тетово

Vesti +

(Фото) Оксана од Украина се породи во Скопје

В+