Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Се однесувал агресивно и упатувал закани кон полицајци – сега ќе одговара

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против А.А.(40) од Кичево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

На 15.09.2020 на ул.„Раим Лика“ во Кичево, пријавениот се однесувал агресивно и упатувал закани кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија.

Можеби ќе ве интересира...

Заев до Наумоски: Ќе поддржиме нов Клинички центар, две нови градинки и ново училиште прво по 40 години во Ѓорче Петров

В+

Спасовски од Пробиштип: Растот на минималната плата доведе до раст на сите плати, нема успешни компании без мотивирани работници

В+

Драстична промена на времето, студ, дожд а некаде и снег и температури под нулата – Метеоцентар со детална прогноза

Vesti +

Заврши владината седница, донесени серија важни одлуи

В+

Илиевски до Димитриевски: Признавте дека општината не може да изгради канализација во Романовце и сега пак го давате тоа исто лажно ветување

В+

Маричиќ: ЕК нотира слобода на критичкото новинарство

Vesti +