Vestiplus.mk
Во тренд...МАКЕДОНИЈА

СДСМ започнува нова фаза на интензивни теренски активности, почнува активноста од врата на врата

Продолжуваме силно на терен меѓу граѓаните, СДСМ го носи најдоброто за секоја општина! СДСМ, како водечка партија во државата, постојано е со граѓаните, заедно креира храбри мерки и политики што водат кон напредок, соопштија од СДСМ од каде најавија дека започнува нова фаза на интензивни теренски активности, СДСМ оди од врата на врата, пред домовите на сограѓаните.

– Тимови во секоја општинска организација, партиски функционери и членови ќе го посетат секој дом, да разговараме за сработеното, но и да ги слушнеме нивните потреби и сугестии. Партнерски, со граѓаните ја создаваме најдобрата програмска понуда на СДСМ, која ќе го подобри квалитетот на животот во секоја општина, на претстојните локални избори. Сите предлози, коментари и барања кои ги добиваме на маалските и урбаните средби, на граѓанските трибини, веќе се анализираат и систематизираат.​ Еднаков пристап ќе заземеме и кон предлозите кои ќе стигнат преку проектот од врата до врата. Нашата посветеност и ангажираност го носи најдоброто, подобар живот во секое населено место, концепт кој носи развој и интеграција, велат од СДСМ.

Повеќе од интернетот…

  • Centar.mk
  • Vestiplus.mk
  • Biznispro.com
Османи во Букурешт

По официјалната посета на Кралство Саудиска Арабија, од утре, Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, ќе престојува во Букурешт, Романија, каде ќе учествува на Минхенската лидерска средба, организирана од страна на Минхенската безбедносна конференција. На Минхенската лидерска средба, на која е предвидено да учествуваат над 70 високи гости од Европа... Прочитај повеќе...

Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата повторно паднаа, па сега барел нафта БРЕНТ на лондонската берза се тргува за 83,6 долари, додека WTI круд на американските берзи се тргува за 76 […] The post Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Првоосомничениот за убиството на Тот спроведен во Затвор Скопје за издржување мерка притвор

Vesti +

44 санкции за автобуси што вршат превоз на ученици, 28 упатени на вонреден технички преглед

Vesti +

Посета на ученици од СУГС Гимназија „Никола Карев” во рамки на Отворен Кабинет

В+

Еве зошто е прекината денешната 74. седница на Собранието

В+

Обвинета лекарка поради несовесно лекување – состојбата на болно дете ја следела преку телефонски известувања

В+

СДСМ: Настанот во Битола не треба да се политизира, да бидеме мудри и да не наседнуваме на сценарија

Vesti +