СДСМ: За хаосот во Скопје вината е кај Мицкоски и кадрите на ВМРО ДПМНЕ во јавните претпријатија
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: За хаосот во Скопје вината е кај Мицкоски и кадрите на ВМРО ДПМНЕ во јавните претпријатија

Соопштение на СДСМ:

За хаосот во Скопје вината е кај Мицкоски и кадрите на ВМРО ДПМНЕ во јавните претпријатија

Градот Скопје е целосно парализиран, сообраќајот е во колапс, на улиците владее општ хаос, метеж и застој.

Граѓаните не можат нормално да се движат низ градот, доцнат на работа, на училиште, на факултет, не можат да ги однесат децата во градинка, не можат да стигнат на лекар, не може да помине ни брза помош, ни пожарна.

Вината за блокадите и хаосот во Скопје е кај Христијан Мицкоски и кадрите на ВМРО-ДПМНЕ во градот и во јавните претпријатија.

Токму Мицкоски пред една година славеше дека го освоил Скопје, со Данела Арсовска, наводно независната кандидатка на ВМРО-ДПМНЕ.

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски ги собираа потписите, ја промовираа Арсовска како најдобра идна „мајка на градот“. Мицкоски ги повикуваше граѓаните да гласаат за бројот 82, за Арсовска.

Дури и победата Арсовска ја славеше во Белиот дворец, заедно со раководството на ВМРО-ДПМНЕ.

Довербата на граѓаните ја добија со ветувањата за бесплатен јавен превоз, за 250 нови автобуси и тоа еколошки.

Но, шпицниот градоначалник Мицкоски и менаџерката Арсовска се скараа за провизии и тендер од 130 милиони евра.

На површина исплива целата неспособност на кадрите на ВМРО-ДПМНЕ во град Скопје, директорите на јавните претпријатија, членовите на управните одбори во ЈСП и во другите претпријатија, мнозинството во Советот на Град Скопје.

Цената на нивната неспособност и неодговорност ја плаќаат граѓаните на Скопје.

Можеби ќе ве интересира...

Купивте мелено месо, а не го искористивте истиот ден: Еве колку долго може да остане во фрижидер

Vesti +

Премиерот Заев го прими амбасадорот на Аргентина Атанасоф: Имаме потенцијали за воспоставување мостови за долгорочна соработка

В+

Започна официјалната посета: Претседателот Пендаровски го пречека германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмајер

Vesti +

Во моментот се активни над 6.100 случаи на коронавирус во Македонија

В+

Теренска вакцинација за сабота 24.07.2021

Vesti +

Автомобил прегази маж на скопската обиколница, пешакот починал на лице место

Vesti +