Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Во ВМРО-ДПМНЕ нема никаква промена, тоа е партија заглавена во режимско криминалната матрица

Соопштение на СДСМ:

Христијан Мицкоски е човек кој нема капацитет да понуди нови политики, ниту пак некаков нов концепт. Тој е опкружен со лица од режимот кои биле и ќе останат на спротивната страна од правдата и одговорноста.

Еден од нив е и Игор Јанушев, сегашен пратеник, а до неодамна прв соработник на Мицкоски како генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ.

Против Јанушев е покренато обвинение за злоупотреба на службената положба при набавка на кинески автобуси.

Постои сомневање дека Јанушев го оштетил Буџетот за безмалку пет милиони евра, пари на граѓаните.

Со ова обвинение се зголемува бројот на пратеници на ВМРО-ДПМНЕ кои се товарат за различни криминални дела и кои се наоѓаат пред судовите.

За делото злоупотреба на службената положба, на обвинителна клупа е и Антонио Милошоски, лицето за кое има и пресуди од германски судови.

Одамна е јасно дека освен криминал, деструкција, лажни вести и опструкции, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не можат ништо друго да понудат.

Мицкоски цврсто стои на браникот на криминалот на режимот, но бегање од правдата нема, секој којшто се огрешил пред законите мора да сноси одговорност.

Тие можат да се пребојат во сите можни бои, но тоа нема да го избрише фактот дека во ВМРО-ДПМНЕ предводена од Мицкоски нема никаква промена.

Граѓаните го гледаат тоа и затоа не даваат доверба на политиките на Мицкоски, затоа криминалната ВМРО-ДПМНЕ ја чека нов пораз на претстојните избори наесен.

Повеќе од интернетот…

  • Centar.mk
  • Vestiplus.mk
  • Biznispro.com
Османи во Букурешт

По официјалната посета на Кралство Саудиска Арабија, од утре, Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, ќе престојува во Букурешт, Романија, каде ќе учествува на Минхенската лидерска средба, организирана од страна на Минхенската безбедносна конференција. На Минхенската лидерска средба, на која е предвидено да учествуваат над 70 високи гости од Европа... Прочитај повеќе...

Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата повторно паднаа, па сега барел нафта БРЕНТ на лондонската берза се тргува за 83,6 долари, додека WTI круд на американските берзи се тргува за 76 […] The post Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

СДСМ: Длабоко сочувство до семејствата на починатите во пожарот во Тетово, нашите мисли се со тетовчани

Vesti +

Заев на Канал 5: СДСМ со Најдоброто е убедлив фаворит, победник на локалните избори!

В+

СДСМ: По црната листа од САД, Арсовски треба да побара оставка и одговорност од Мицкоски

В+

Од утре променливо облачно време со локален дожд

В+

Заев: Нашата советничка група е најдобрата понуда за Гостивар, за да ги спречиме блокадите на ВМРО-ДПМНЕ и опозицијата

В+

СДСМ: Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ да се откажат од патните трошоци а платите да ги вратат на граѓаните

Vesti +