Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да ги продаде плочките од 100.000 евра од Белиот дворец и парите да ги врати кај граѓаните

Во време на светска економска криза, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да дејствува на штета на граѓаните, обвини СДСМ.

„ ВМРО-ДПМНЕ е синоним за криминал, корупција и расипништво, партија што во 11 годишниот режим стана најбогатата во Европа, на грбот на граѓаните, за денес да глуми загриженост за економскиот стандард. Ако навистина се загрижени за стандардот на граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски нека ги продадат подните плочки од 100.000 евра, а парите нека ги насочат кон граѓаните.

Во време кога цела Европа е зафатена од криза, градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ не одвоија ни денар за помош на граѓаните но затоа потрошија милиони евра за партиски вработувања, за набавка на луксузни автомобили, скапи компјутери и мобилни телефони. Освен одбрана на криминал, лажни вести и блокади, ВМРО-ДПМНЕ не може ништо друго да понуди“ велат од владејачката партија.

Можеби ќе ве интересира...

Приведен дилер од Битола, пронајдена дрога

Vesti +

Најдобар избор за здрав појадок: Јајцата можат да ви помогнат да ослабете, еве и како

Vesti +

Приведен разбојник за доиздржување на казна затвор

Vesti +

Нафтен гигант се повлекува од Русија: Ги затвори бензинските пумпи и нема да купува руска нафта

Vesti +

Истрага за пронајдена марихуана во Велес

В+

Шахпаска: Зголемување на опфатот на деца во градинките во Општина Свети Николе и Општина Росоман

Vesti +