СДСМ- ВМРО-ДПМНЕ бега, не кажува на која комисија да се разгледува Договорот за коридорите
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ- ВМРО-ДПМНЕ бега, не кажува на која комисија да се разгледува Договорот за коридорите

Соопштение на СДСМ

ВМРО-ДПМНЕ како дел од хистеријата што ја води против американската компанија Бехтел, со денови бараше Договорот за коридорите да се достави до Собранието и да се разгледува на собраниска комисија.

Сега, од оваа партија со денови бегаат, молчат и не кажуваат на која комисија тој Договор би се разгледувал.

Веднаш штом ВМРО-ДПМНЕ каже, Договорот ќе биде доставен во Собранието и ќе се разгледува на комисија која ќе ја определи ВМРО-ДПМНЕ во ден кој исто така ќе го определи партијата предводена од Христијан Мицкоски.

Но, очигледно на ВМРО-ДПМНЕ поважно му е да шири лажни вести и измислици за делниците од коридорите, отколку суштински да се расправа за Договорот.

Можеби ќе ве интересира...

197 санкции за брзо возење

В+

Путин го претстави планот за Крим

В+

(Видео) Каевски: Во време на криза градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ трошат милиони евра за партиски вработувања

В+

Казнети 130 возачи во Скопје, 22 за брзо возење

Vesti +

196 санкционирани возачи во Скопје, 70 за брзо возење

Vesti +

Шаќири: Дослeдно да ги почитуваме протоколите, за успешно реализирање на наставата со физичко присуство

Vesti +